CZmusic

Banner

IL COLORI

IL_COLORI_-_Kamila_Bradova
Skupina IL COLORI vznikla v únoru 2007 v Plzni, kdy se akordeonistka,klávesistka Kamila Bradová a baskytarista Richard Zábranský seznámili přes hudební inzerát. Po nějakém čase marného hledání vhodného bubeníka se rozhodli tvořit a vystupovat bez něj. Oba v minulosti působili ve formacích různých žánrů (ona např. jako klávesistka a sólistka gospelového sboru Touch of gospel ).

Tvorbu a žánrové zařazení dua IL COLORI nelze popsat jedním slovem. Sami svou hudbu nazývají „existencial music“  či fúzi folku, jazzu, šansonu a něčeho,co sami neumějí pojmenovat. Zrodili  se z rozpadu města Anděla, Chrta a Velblouda, jejich města, měta Plzně. Ve svých textech reflektují existenční problémy nejen mladé a nejen městské generace, avšak nenabízí žádné odpovědi, jenom otázky.

IL_COLORI_-_Richard_Zbransky
V roce 2009 IL COLORI zaznamenali úspěch v hudební soutěži Československá písnička (porotci např. Jiří Dědeček, Oskar Petr, Ivan Hlas..), kam byli vybráni mezi 3O semifinalistů z celkového počtu asi 150 přihlášených. V témže roce uspěli také v soutěži začínajících kapel Boom cup v Ostravě, do které se probojovali jako jediná skupina z Čech.

V roce 2010 natočili demo nahrávku a současně svými dvěma písněmi podpořili projekt Studna neobjevená ( kompilační CD 17 mediálně neznámých písničkářů a skupin z oblasti folk, rock, alternativa ).

IL_COLORI_-_Robert_Urbanek
Za úspěšné považují také společné koncerty s legendou české alternativy – skupinou PSÍ VOJÁCI nebo s básníkem J. H. KRCHOVSKÝM a jeho kapelou KRCHOFF BAND.

V současné době spolupracují s kytaristou Robertem Urbánkem, jejich hudba tak nabývá nových rozměrů.Blog Interpreta

PDF
Tisk
   Tabulka | Seznam
94.50Kč
Naposledy obnoveno: Sunday, 19 August 2018 01:41

TOPlist