CZmusic

Banner

Druga

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze Staroslověnštiny při hledání slova odpovídajícího významu slova "přátelství".

Kytarista Lukáš "Vořech" Pokorný a akordeonistka Romana Sulčíková se sešli již v době vydání sampleru Studna neobjevená 2 (2011). Krátce po vydání CD Tři písně (2013) přichází do Drugy i flétnistka Tereza Horká. Zatím posledními posilami skupiny se stali čelákovický baskytarista Kamil Vašica a bubeník Jenda Kustra.

Repertoár je postaven na autorských písních Lukáše Pokorného, v kterých vyzvedá poetiku starých národních pověstí a slovanské mytologie vonící pohanskou tradicí. Styl Drugy spojuje úcta k folku, z kterého skupina vychází svým převážně akustickým stylem hry, a k rocku, z kterého si bere temnější polohy.

Některé písně se objevují ve vysílání nebo hitparádách Radia Proglas, Country rádia a Rádia Samson. O Vánocích roku 2013 představila Druga svůj první oficiální videoklip k písni Ovčák a panenka. O loutky, scénu a kameru se postarala Karolína „Saima” Bendová. Výsledný střih na hudbu ze singlu Tři písně vyrobil Tomáš "Fionor" Klein, profík ze střižny zahraničního zpravodajství na  ČT-24. Na podzim 2015 pak vydává lyric video k písni Dobrý duch koňských hřív.

PDF
Tisk
   Tabulka | Seznam
Už ono zvolání Pramenům a vílám předznamenává směr, kterým se ubírá nový singl skupiny Druga. Obě hlavní nosné písně Pramen pod skalou a Víla se vrací do dob, kdy naši předkové chodili k vodním pramenům a studánkám s prosbami o radu, lék, nebo sklonit stá
54.00Kč
Naposledy obnoveno: Sunday, 23 September 2018 11:23

TOPlist