CZmusic

Banner

Amores Perros

amoresperros

Plzeňskou kapelu Amores Perros založil v roce 2005 frontman a zpěvák Tomáš Jaňour. Prošla několika personálními změnami do stávající podoby 4 členů (Tomáš Jaňour, kytarista Josef Justich, basák Míra Bastl a bubeník Jan Suchý).

Vývoj po hudební stránce je více než patrný. V říjnu 2010 se kapela zavřela do plzeňského studia ExAvik, kde natočila nové EP "Máš toho dost …“ Křest proběhl 4. 12. 2010 v Plzni v klubu Pod lampou.

Na začátku června 2012 se kapela po pečlivých přípravách a pilování nového materiálu zavírá do plzeňského studia ExAvik podruhé, aby nahrála svůj v pořadí již třetí studiový počin.

Nové album se od předchozích odlišuje nejen tím, že se na tvorbě skladeb a textů kapela podílela rovným dílem, ale i nový materiál se odpoutává od klasického punk-rocku a zasahuje tak do rock´n´rolovějších až metalových vod …

V září roku 2014 kapela vydává po 2 letech nové album s názvem WHAT THE FUNK?! . Stejně jako na předchozím albu „4 Netopýři“, pokračovala kapela i na novince ve snaze o stylovou rozmanitost. Album „WHAT THE FUNK?!“ obsahuje celkem 11 různorodých skladeb, ve kterých se zpěvu výrazně zhostili i další členové skupiny, včetně bubeníka. Kapela zde experimentuje s celou řadou žánrů, jako např. Funk, progresivní rock, metal, nebo dokonce i jazz a na své si tak může přijít opravdu každý. Kapela si také svépomocí natočila promoklip na skladbu Stromy.

Nové album bylo opět natočeno ve studiu ExAvik, pod taktovkou zvukového mistra Pavla Broma a o mastering se postaral Ing. Přemysl Haas ve studiu PyHa. Album „WHAT THE FUNK?!“ vychází pod vydavatelstvím AVIK.

Křest alba se uskutečnil v sobotu 27. Září v plzeňském klubu Divadlo pod Lampou za účasti dobřanské kapely Zavřít. Album pokřtili: Petr Říha, majitel nahrávacího studia ExAvik Klatovy a kytarista klatovské kapely Lord, Pavel Brom , zvukový mistr studia ExAvik a Jiří Sláma, majitel hudebního vydavatelství AVIK.

Kapela má za sebou již několik rádiových rozhovorů, vítězství v hitparádě na rádiu Egrensis se songem „4 Netopýři“, 1. místo na Alternativa TV s videoklipem „Jsem v pohodě“, účast v českobudějovickém Hudebním klání, v semifinále celosvětové soutěže Hard Rock Rising 2013, 1. místo v soutěži Pilsner Music Jam 2014 a nebo semifinále Prazdroje Talentů 2014.

http://www.amoresperros.eu

PDF
Tisk
   Tabulka | Seznam
První oficiální album plzeňské skupiny AMORES PERROS obsahuje 11 autorských písní s českými texty.
77.50Kč
Naposledy obnoveno: Sunday, 19 August 2018 12:05

TOPlist