UDG

Email Tisk PDF

IMG_5896small

To nejlehčí nakonec.Rockovou scénu žatecké dočesné uzavřou poprockoví UDG..


UDG jsou kapela jdoucí stylově v šlépějích slavnějších Chinaski či Kryštofa.Na deskách znějí popověji na koncertech o něcorockověji. V každém případě jde o žádanou kapelu, žádanou především mladými fanynkami, věrně stojícími v prvních řadách a kývajícími rukama do jejich baladických písní. Jejich poznávacím znamením jsou texty, které spíš malují pocity, než deklamují či řeší, ale dobře se poslouchají a zpívají. Vezměte k tomu trochu kytar, opatrně rockový zvuk, mírně zastřený zpěva když to dobře smícháte dohromady a podmalujete saxofonem, dostanete UDG.

Hrají spolu od druhé poloviny devadesátých let, kdy se začali potkávat v Ústí and Labem. Tehdy ještě zkoušeli zpívat i anglicky a říkali si Useless Demi Gods, což byl na odkaz na text Manic Street Preachers. Mírný vliv Preachers je nakonec na UDG trochu znát.

 

Koncertovali, natočili dvě demo alba a v roce 2004 vyhráli soutěž Coca Cola Popstar. Což jim umožnilo nahrát své první opravdové a oficiální album Ztracení v Inspiracích. To bylo prvním ze tří alb, na něž podepsali smlouvu s firmou BMG.

Vítězství v Coca Cola Popstar není jediným oceněním kvalit kapely. V roce 2009 a 2010  vyhráli ve známé anketě Žebřík kategorii Kapela roku a zároveň bodovali se svými videoklipy, na 1.a 3.místě.

V letošním roce vydali DVD Cirkus live! Které je jakýmsi ohlédnutím za jejich dosavadním hudebním počínáním.

V souvislosti s jejich účinkováním na Rockové scéně Žatecké Dočesné není bez zajímavosti, že do města chmele dorazí z Brna, kde budou hrát na „konkurenčním“ Starobrno festivalu.

Kde: Rocková scéna

Kdy: od 22:50 do 0:15

Jiří Navrátil