Sto zvířat

Email Tisk PDF

P1190946

Rocková scéna žatecké Dočesné bude letos žánrově pestrá až kontrastní. Například po metalovém okénku zakončeném za predátory maskovanými Dymytry, nastoupí zcela uvolněná, roztančená „Zvířata“. Jinak tedy skupina 100 Zvířat vycházející a vývojem přesahující žánr ska. Hodně zpěvu, hodně muzikantů, hodně tanečních rytmů, hodě dechů, svěží aranžmá a veselé texty.

Skupina Sto zvířat vznikla v  roce 1990 a už o dva roky později slavila v pražském klubu RockCafé svůj, v pořadí již 100. koncert. Mimo to pronikla i do ČT v dokumentu, v němž se objevily tři její klipy. Pomalu se rozjíždí po Evropě a v roce 1996 už má na kontě měsíční turné po USA.

Přibývaly koncerty, přibývali členové a rozšiřovalo se nástrojové obsazení. Velkým požehnáním je pro kapelu že má v řadách už od svého vzniku tenorsaxofonistu a dvorního textaře Tomáše Belka který je autorem mnoha zvířecích textů. Sto zvířat spoléhají na vlastní tvorbu, občas ale zkusí zařadit do repertoáru či na desku nějakou perličku světové popmusic.Hodně se líbí jejich rychlá verze Everybreathyoutake, skupiny Police.

Ke dni vystoupení na Rockové scéně budou mít na kontě 9 řadových alb a jedno vzpomínkové koncertní, vydané letos na jaře jako záznam z dvacetiletého koncertu.

Sto zvířat dostanou prostor o čase téměř jednoho celého koncertu, takže fanoušci téhle veselékapely a nejen oni,si ji budou moci dostatečně užíta protančit se z příjemného pivního opojení do opojení ska.

Kde Roková scéna

Kdy 3. 9. cca 21:30  – 22:50

Kdo: Sto Zvířat

Jiří Navrátil