SPIRITUÁL KVINTET A MARIEN NA ZÁMKU

Email Tisk PDF

Spiritual kvintet

Koncertní večer se koná v rámci projektu FOLK ŽIJE! Jedná se o širokou kampaň, sdružující kapely, akce, festivaly a příznivce za účelem popularizace tohoto žánru, přičemž si klade za cíl upozornit na mladou folkovou scénu. Projekt zahájil již v prosinci milného roku kampaní v Pardubicích a do projektu se postupně aktivně zapojují hudební skupiny po celé republice, stejně tak  žánrové koncerty a festivaly. S nápadem přišla pardubická skupina Marien kolem písničkáře a hudebního publicisty  Víti Troníčka. Po boku Marien a Pavučiny z Pardubic stanuli další mladí, jako jsou například Žamboši ze Vsetína, Hluboké nedorozumění - Prahy, nebo Stráníci z Litvínova. Z „ostřílených pardálů“ jako první stanul Pavel Žalman Lohonka a mezi dalšími jsou například Nezmaři, Slávek Janoušek nebo Spirituál Kvintet, a celá řada dalších co se nestydí za to že jsou folkaři. 

Kulturní program na zámeckém nádvoří  má zajistit určitou kulminaci celého projektu a má přímou návaznost na promenádní koncerty s názvem Folk na Příhrádku (31.7. a 28.8). Jde o realizaci společného koncertu známé hvězdy české folkové scény Spirituál kvintet a skupiny Marien. Bude se konat v neděli 14.8. od 19:00 v úžasném prostředí na nádvoří Zámku Pardubice. Spojení folkové hudby a romantických prostor historických objektů, zajímavé nasvícení a kvalitní zvuk jistě dokáže vytvořit neopakovatelnou atmosféru a jedinečný zážitek. Kapacita míst v hledišti je ovšem omezena proto rozhodně doporučujeme využít možnosti zakoupit si vstupenku v ceně 180,-Kč v předprodeji Informačního centra na nám. Republiky v Pardubicích, nebo v pokladně na zámku. 

 

Pracovníci Východočeského muzea v Pardubicích na zámku vytvořili skvělé zázemí, čímž povzbudili chuť pořadatelů do příprav akce. Pořadatelský tým se inspiroval na festivalech v Telči, nebo Jindřichově Hradci, kde se podobné akce setkávají s mimořádným zájmem publika… Podobně jako má Litomyšl na zámku svůj operní festival, proč by Pardubice nemohly nalézt divácky atraktivní zámecký festival v tomto žánru?

 

Spirituál kvintet – je dnes legendou na folkové scéně. Písničkami těší své publikum již více než 50 let! Od ledna 2011 Spirituál kvintet vystupuje v nové sestavě. Zpěvačka Veronika Součková, nastoupila po odchodu zpěvačky Ireny Budweiserové. Navíc 7 let zpátky se v Pardubicíh Spirituál představoval pouze se svým adventním programem, tak že určitě se je na co těšit !

 

Marien - patří k nejvýraznějším tvářím folkové omladiny. Skupina existuje od roku 2004, stala se trojnásobnou držitelkou Porty, také prestižního Krtečka z největšího festivalu FC hudby Zahrada v Náměšti na Hané a řady dalších ocenění. Píseň Memento mori pět měsíců vedla televizní hitparádu žánrového pořadu České televize Na Moll.

 

Více na www.folkzije.cz