Prozpívaná noc...

Email Tisk PDF

dsc_31

Jsme doma z Pardubic, kde probíhal První letní festival letošního roku. Od rána tam v sobotu porota poslouchala muzikanty, kteří se přihlásili do tradiční soutěže Porta a kteří se snažili se svými písňovými světy oslovit, zaujmout, postoupit dál. Zúčastnil jsem se toho také a poprvé v životě usedl na druhou stranu barikády. Posuzovat jak kdo hraje je pro mne nesmírně těžké, neboť sám hledám a mnohdy nenacházím. Snažil jsem se poté v semináři s kapelami spíše ptát, než kritizovat. Co chcete s muzikou dosáhnout, pro koho chcete hrát, co jste pro to ochotni udělat... Myslím, že čím dříve si tyto věci člověk (autor, kapela) ujasní, jeho cesta bude jasnější a rychlejší. Neboť určený cíl srovná priority. Děkuju za možnost účasti v porotování, obohatilo mne to o další úhel pohledu a také ukázalo staré vzpomínky na mé vlastní začátky. Byla to trošku služba muzice, ze které jsem vyšel a kterou mám rád. Už mi ale prosím neposílejte pozvání do posuzovacích komisí, nechci písničky hodnotit, chci je hrát.

Bylo hezké odehrát po celodenním maratónu poslechu kapel (a následné spoustě rádoby mouder a rad) hodinový blok žamboších energických písniček. Běželo mi hlavou, blbče, radíš a sám mineš mikrofon, nekomunikuješ s publikem, tempo plave. Co si asi kapely se kterými jsem mluvil pomyslely, když ten náš tříčlenný cirkus slyšely na vlastní uši. Nevím. Něco nám při hraní párkrát prásklo v aparátu tak silně, že se Juří ptal Staňky, jestli si všimla, kdo po nás střílí. Doufám, že to nebyla žádná z těch kapel, kterým jsem "radil..."

 

Po koncertě začal třicetisedmihodinový session v čele s nezdolným Víťou Troníčkem. Tato usměvavá zásobárna písní mne svým entuziasmem vždy nakazí. Inu nepopírám, opět jsem dal kytaře i hlasivkám co proto. Dvanáct kytar, sedm kontrabasů a pět cajonů. A bylo mě dobře. Přidali se dokonce i Staňka a Juří. Pokládal jsem Jurovi záludné otázky. Například, uvědomuješ si, že právě bubnuješ do bluegrassu? Jura se usmíval a jeho štětkový vlak na šroťák si to šinul krajinou společného jamu a zastavoval pouze na zastávkách mezi písněmi. Já chodil s kytarou i čurat. To nám to léto pěkně začíná...:-)

V našem e-shopu jsou kromě desek k objednání i žamboší trička. Můžete nám poslat vaši fotku v žambotriku z nějakého zajímavého místa, nebo v zajímavé pozici (ehm!). Rádi fotky na webu zveřejníme, abychom měli důkazy, kde všude jsme s vámi byli.

PS: Zahlédl jsem nějakou novinku v sekci texty...

Hž.