Open Air Festival zahájil předprodej na expres do Panenského Týnce

Email Tisk PDF

kyvadlovka_2010

Praha / Panenský
Týnec – Ještě stále nevíte, jak se dostanete na Open Air Festival s hvězdnými The Chemical Brothers, Leftfield, Interpol, Good Charlotte a dalšími? Máme pro vás jednoduché řešení - využít kyvadlovou dopravu z pražských Nových Butovic na letiště u Panenského Týnce a zpět. Prodej jízdenek na kyvadlovou dopravu mohou fanoušci začít provádět odedneška na webu www.ticketpro.cz. Přestože do festivalu ještě zbývají tři týdny, naši Architekti se u areálu potí již dnes - tvoří totiž nový systém příjezdových cest, které slibují několikrát rychlejší odbavení než vloni. “Snažili jsme se pozorně naslouchat připomínkám našich návštěvníků během prvního ročníku a poučit se z nich,” vysvětluje promotér Michal Lukeš. Příjezdová cesta se tak rozdvojí a na místě bude auta odbavovat až 9 festivalových kolegů naráz.

Rezervace lepší než tlačenice

 

Jak praví osvědčené festivalové přísloví, rezervace lepší než tlačenice. A protože kapacita kyvadlové dopravy na festival je kapacitně omezená, pořadatelé doporučují obětovat pár kliknutí navíc a zajistit si lístky do kyvadlové dopravy již nyní. Jedna cesta v předprodeji vyjde na 130 korun (včetně poplatků) stejně jako na místě u řidiče. Ovšem s tím rozdílem, že při rezervaci máte místo jisté. Na rozdíl od klasických autobusů integrované dopravy půjde o plnohodnotné dálkové spoje s vysokým komfortem pro všechny cestující. Dopravu zajišťuje společnost Interbus (http://www.interbus.cz/cs/aktuality.php). Rezervaci můžete provádět zde - http://www.ticketpro.cz/jnp/festivaly/hudebni/530543-open-air-festival.html.

 

Užijte si festival v “královském stylu” 

Přijet na festival limuzínou místo autobusu, ubytovat se v hotelu místo ve stanu, proletět se helikoptérou a setkat se s hvězdnými muzikanty? To vše je ve hře v probíhající soutěži na webu O2 Extra Klubu. Jediné, co je třeba pro výhru mít, je postřeh. Přesvědčte se sami v online hře zde (http://www.o2extra.cz/klub/benefits/souteze/soutezte-o-extra-zazitky-na-open-air.html#_ic=hp_flash).

 

Načerpejte léčivou energii v gotickém chrámu

Do obce Panenský Týnec vede obyčejná silnice na obyčejné náměstí. Jakmile ale zahlédnete k nebi se tyčící zdi nedostavěného chrámu, přitáhne vás to jako magnet. A nelekněte se, když i v chladném počasí uvidíte, jak mezi opuštěnými zdmi na zemi leží návštěvníci všeho věku. Toto místo totiž léčí. "Za pozitivními účinky sem jezdí mnoho lidí, často zde prý zastavují i plné autobusy," říkají místní. Magická síla se údajně skrývá v kamenných zdech kostela. Slůvko “údajně” přidáváme pro skeptiky, citlivější jedinci ale účinek pozitivní energie na svůj organismus potvrzují. Záleží na tom, jestli na tyto věci věříte nebo ne. Podle autorky dr. Olgy Krumlovské chrám stojí na velmi silné pozitivní zóně, která má schopnost odstraňovat depresivní stavy, přinášet optimismus, dobrou náladu, elán a radost ze života.

 

Pobyt na tomto místě je doporučován zejména lidem trpícím maniodepresivními stavy, nedostatkem sebevědomí a lidem přecitlivělým. Energie vyzařující z tohoto místa posiluje obranyschopnost organismu. Dlouhodobější pobyt nebo časté návštěvy - posezení v trávě uprostřed chrámu - jsou doporučovány lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po veškerých úrazech hlavy. „Místa síly“ poznáte snadno - jsou vyšlapána v trávě. Na nákresu, který v chrámu rovněž nechybí, vidíte rozložení energetických zón včetně návodu, jak se nechat "nabít". Všimněte si, že pozitivní zóna má tvar kříže, což potvrdil i známý psychotronik a spisovatel Stanislav Brázda. Ten v prostorách chrámu naměřil pozitivní zónu číslo 8, tedy tu nejsilnější a uzdravující.

Chrám se skládá z 21 metrů dlouhého kněžiště, které je 9 m široké a přes 20 m vysoké. Z poměrně krátké západní třílodní části zbyly pouze jižní zeď s portálem, polovina západní zdi a základy zdí ostatních. Ze čtyř lodních pilířů byly tři zbořeny a na čtvrtém částečně spočívá zvonice, která byla postavena o mnoho let později. Mohla zde vzniknout jedna z nejcennějších a nejmonumentálnějších chrámových staveb v Čechách. Je to škoda o to větší, že odborníci připisují jeho výstavbu huti Petra Parléře. Domnívají se tak podle shodných prvků s pražským Týnským chrámem a Svatovítskou katedrálou.

Ať už na sobě pocítíte léčivé účinky nebo ne, Open Air Festival bude pořádný (nejen hudební) zážitek. Výlet lze propojit s dalšími zajímavostmi v okolí, ať už je to skanzen v Třebízi nebo město Slaný, které kromě památek nabízí i bohatě vodními atrakcemi vybavený akvapark a různé útulné podniky, které nenechají pocestného hladovět.