Open Air Festival tepe zábavou, přes 8000 lidí tančí v jeho areálu

Email Tisk PDF

Scena_lidi

Praha / Panenský Týnec
- Lepší start si snad ani Open Air Festival ve svém druhém ročníku nemohl přát. Příjemné slunečné počasí, tisíce bavících se návštěvníků v areálu a vyhlídka na zítřejší koncerty legendárních The Chemical Brothers a Leftfield. Za tím vším ale stojí mnoho měsíců práce týmu pořadatelů festivalu. Ti se snažili vyslyšet všechny připomínky návštěvníků z prvního ročníku a vylepšili tak kde co. Počet míst na sezení se v areálu rozšířil až na několik tisíc. Na místě je více sociálních zařízení, celý areál je kompaktnější, takže se návštěvníci tolik nenachodí. V podvečer už hlásí pořadatelé Open Air Festivalu pěknou návštěvu 8 tisíc lidí a další přicházejí. “Odhadujeme, že první den zdarma navštíví zhruba 10 tisíc fanoušků,” usmívá se spokojeně promotér festivalu Michal Lukeš. “Všem děkujeme a zároveň zveme na start “ostrého programu” zítra od 13 hodin,” dodal promotér. Už dnes kromě hudby láká na Open Air Festival i doplňkový sportovní program, atrakce jako promítání filmů prostřednictvím šlapání na rotopedu i streetball a mnoho dalšího. Největší část areálu, takzvaná “dvoudenní zóna” se však otevře až zítra, kdy se festival rozroste na 9 hudebních pódií, sportovní a adrenlinovou zónu. Chybět nebudou ani worskshopy i atrakce pro rodiny s dětmi...

 

OAF chystá hvězdnou nadílku

_87D8500_Bildgroe_andern

V “taneční pátek” si festival chystá esa elektronické hudby jako The Chemical Brothers a Leftfield - obě kapely zahrají nejméně hodinu a půl trvající výživný set. LED... Noční scénu pak rozzáří svým vystoupením novozélandští Shapeshifter (DJ set) i belgická taneční pecka Goose. “Tu rozhodně nesmíte minout,” vzkazuje fanouškům manažerka akce Marie Marková. “Víme z vlastní zkušenosti, že Goose dovedou dav opravdu rozpálit doběla. Kapelu jsme “objevili” na berlínském festivalu, kam jsme se jeli inspirovat,” dodává. V “kytarovou sobotu” přivítá letiště u Panenského Týnce americké kapely Interpol a Good Charlotte, thajskou DJku Nakadii a australského DJe Sydneyho. Černým koněm sobotní noci je jistě DJ Benji Boko z Velké Británie, který míchá skladby tak rychle, že si nestihnete během jeho setu ani vydechnout.

 

Festival pomáhají vymýšlet i jeho návštěvníci

_87D8367_Bildgroe_andern

Pročetli jsme si poctivě veškeré připomínky na sociálních sítích, stránkách Open Air Festivalu i O2 Extra a pro druhý ročník Open Air Festivalu se snažíme vyřešit připomínky všech návštěvníků,” vysvětluje Tomáš Dufek, manažer pro sponzoring a eventy společnosti Telefónica Czech Republic. “Samozřejmě bychom rádi, abyste komentovali i letošní ročník a pomohli nám svou odezvou vybudovat ještě lepší akci,” dodává. Letos měli organizátoři na přípravy více času, protože s přípravou akce začali ve dni, kdy skončil první ročník.