Open Air Festival rozjíždí novou infosekci a přidává další DJ star - Benji Boko (UK)

Email Tisk PDF

Benji_Boko

Praha / Panenský Týnec -
Do Open Air Festivalu zbývá osm dní, a tak je na čase ukázat další trumfy. Festival již zveřejnil kompletní line-up, na kterém nechybí další kouzelník za gramofony - DJ Benji Boko. Oceňovaný britský DJ a producent se blýskl například spoluprácí s Maxi Jazzem, zpěvákem Faithless a na festivalu okoření “kytarovou sobotu”. “Kdo z fanoušků ještě neví, jak se do Panenského Týnce dostane, třeba i na Benji Boko, neměl by promeškat předprodej kyvadlové dopravy,” upozorňuje promotér akce Michal Lukeš. Rezervační systém je v provozu zde http://www.ticketpro.cz/jnp/ostatni/poukazky/687437-open-air-festival-kyvadlova-doprava-tam.html. Kapacita autobusů je omezena - pořadatelé proto nabádají ke včasné rezervaci, aby se festivaloví fanoušci vyhnuli tlačenicím.

 

Co se změní oproti prvnímu ročníku?

Na základě připomínek fanoušků se Open Air Festival při svém druhém ročníku změní a zlepší v mnhém:

 

- Systém rezervací i dodavatel autobusů byl po loňských připomínkách na webu a Facebooku vyměněn.

 

- Odstraníme zdlouhavé fronty. Jak? Především zavedením předprodeje na parkoviště i stanové městečko (http://www.ticketpro.cz/jnp/festivaly/hudebni/530543-open-air-festival.html). Zakoupení lístku předem ušetří peníze i čas.

 

- Na místě se pak bude o odbavování aut starat ve třech řadách čtyřikrát více asistentů než vloni. Také bezpečnost a úklid zajistí početnější skupina festivalových pracovníků.

 

- Z parkoviště vás odveze až před bránu festivalu zdarma vláček.

 

- Více světel a toalet v kempu.

 

- O nejčistší zvuk se budou starat posílené audiosystémy na hlavních pódiích, pričemž na O2 Main stage to bude rovnou aparát L-Acoustics nejvyšší řady, který je mezi zvukaři považovaný za nejkvalitnější vůbec.

 

Odpovědi na nejčastější dotazy... Klik za klikem

Nová sekce internetových stránek www.openairfestival.cz “jedu na festival” dává krok za krokem odpovědi na všechny otázky, které budete řešit před odjezdem na letiště nedaleko Panenského Týnce, například:

 

- nákup vstupenky

- volbu dopravy

- možnosti ubytování

- cestu do areálu

- seznam věcí, které byste neměli zapomenout a mnoho dalších podrobností

 

“Je to chytrá aplikace,” usmívá se manažerka festivalu Marie Marková. “Vysype vám výsledky podle toho, jestli jste muž nebo dívka, jestli jedete autem nebo busem... Prostě každému na míru,” dodává na vysvětlenou. OAFáci se navíc tento týden rozhodli, že zveřejní i mapu areálu, ve které najdete zakreslené všechny zóny a další vychytávky.

 

Další z chytrých aplikací, které festival letos pro fanoušky přichystal, je “festival na míru”. Stačí kliknout na sekci program, kde označíte show svých oblíbenců. Program vám ukáže časové konflikty, takže si můžete naplánovat festival tak, že si dopředu vyberete, co si zkrátka nenecháte ujít a jakou kapelu uslyšíte třeba příště.

 

Benji Boko (UK) okoření sobotní noc

Dvoupatrová Axe stage, která spíš než festivalovou scénu připomíná plnohodnotný klub, představí v sobotu další ze zahraničních DJ’s Open Air Festivalu. Pod pseudonymem Benji Boko vystoupí britský DJ a producent, který je především v posledních dvou letech na hudební scéně nejen ve Velké Británii na cestě vzhůru. Má za sebou například vystoupení po boku Justice londýnské O2 areně (2010), společnou skladbu s Maxi Jazzem, zpěvákem Faithless a řadu skvělých mixovaných kompilací. “Jeho styl je vlastně živým remixováním, které se musí slyšet,” říká dramaturgyně festivalu Milena Palečková. Narozdíl od jiných DJů využívá Benji ke svému hraní nejen pár gramofonů, ale i řadu dalších “mašinek”, které kolem něj staví palubní můstek jako ze Star Treku. “Benjiho poznáte mimo jiné podle jeho typického afra na hlavě a neuvěřitelného nasazení během během setů,” dodává Milena Palečková.

 

Kromě Axe stage bude na festivalu ještě dalších osm hudebních zón (O2 Main stage, Second stage, MF DNES stage, O2 Extra zóna, Cool stage, Red Bull Tourbus, Urban Wave a Finlandia Chill Out) a velká sportovní a adrenalinová zóna, která bude mít zhruba dvakrát více atrakcí než vloni.

 

Podívejte se na záznam z vystoupení Benji Boko

 

Poslechněte si Benji Boko feat. Maxi Jazz (Faithless)