Open Air Festival přidává další pódium i hvězdné jméno DJ A-Skillz. Do 10. června je vstupenka ještě za 495 korun

Email Tisk PDF

DJ_A-Skillz

Praha / Panenský Týnec
- Dnes přibyly další pádné důvody, proč si v letních plánech červenou fixou vyznačit v kalendáři 11. - 13. srpna. Open Air Festival totiž odhalil další stage i jejího headlinera. Na Red Bull Tourbusu vystoupí britský DJ A-Skillz, opravdový kouzelník za gramofony, který mistrně míchá funk, hiphop, drum and bass i breakbeat a electro do jednoho euforického mixu. Svým stylem A-Skillz rozhýbá davy v nejproslulejších klubech a akcích planety, střihl si i remix na hitovku Come Together od Beatles a nyní se na něj mohou těšit i návštěvníci Open Air Festivalu.  Je tedy za cenu jedné večeře s předkrmem. Nebo týdenní jízdenky v MHD. Fanoušci kvalitní hudby, kteří si vstupenku na festival ještě nekoupili, můžou využít několik posledních dní, kdy bude k dostání jen za 495 korun. Tato cena platí pro členy O2 Extra Klubu v rámci akce 1 + 1 vstupenka zdarma do 10. června. Potom se bude postupně zvyšovat. Prožít tři dny ve společnosti takových hvězd jakými jsou The Chemical Brothers, Interpol, Leftfield, Good Charlotte, Goose, A-Skillz a celou plejádou předních českých i slovenských interpretů nemusí být nákladné, ale s koupí vstupenky není radno váhat.

Line-up s ostrým kořením

Noční život na Open Air Festivalu bude letos hýřit všemi barvami a styly. Festival postupně odhalí nejméně sedm nočních pódií. “Postavíme tak obdobu Stodolní ulice, kde si každý najde ten svůj styl. House, techno, drum and bass, reggae, breakbeat, funk...,” popisuje manažerka festivalu Marie Marková. První odhalená noční zóna je pod křídly značky Red Bull. Speciální konstrukce “pojízdné stage” jede do České republiky z Rakouska v historii festivalů vůbec poprvé. A jede doslova, jedná se o jedinečnou konstrukci pódia na čtyřech kolech, vedle které vyroste na festivalu také lounge zónu pro odpočinek po celodenním hopsání na koncertech.

Multižánrový Red Bull Tourbus rozzáří nejen DJ A-Skillz, ale také další energičtí muzikanti. Třeba kapela United Flavour, která mixuje hudební a kulturní vlivy Španělska, Afriky a střední Evropy. Přeloženo do řeči “hudebních škatulkářů” United Flavour spojují latino, reggae, dancehall, r&b, soul a hiphop. “Kapela chce svým působením vyjádřit, že lidé jiné národnosti, jiného původu nebo vyznání mohou spolupracovat bez jakýchkoliv problémů, násilí a bojů, a především se vzájemně obohacovat,” říkají United Flavour na svých webových stránkách.

Fanoušky electra jistě potěší koncert pražské kapely Sci*Fi*Psi. Kosmické beaty, které na nás snesou, pocházejí ze souhvězdí hosue, minimal a electro. Kapela vidí sama sebe jako “elektrohumanoida, vyskytujícího se ve vzdálených galaxiích”. Pro Sci*Fi*Psi bude vystoupení na pozemském Open Air Festivalu zároveň festivalovou permiérou. Chybět nebude ani DJská formace Tofu Fighters, složená právě z členů Sci*Fi*Psi.

Smršť electra doplní také Hiffi & MC Jacob, tedy duo z kapely Skyline, které se vydalo po své vlastní “electroose”. Těšit se můžete na hutné beaty, řízné rýmy a žádné decentní podupávání nožkou, ale vyhopsanou party.

Něžné publikum, tedy ženy a dívky, určitě naladí na “sladkou” vlnu kapela Koblížci, kterou hudební kritici často považují za nejšílenější kapelu na české scéně.

Jak hrají hvězdy Red Bull Tourbusu?
A-Skillz - Come Together - http://www.youtube.com/watch?v=3iTzH4salos
United Flavour - My Way - http://www.youtube.com/watch?v=xpT8KBRs3OA
Sci*Fi*Psi - Lonely Robot - http://www.youtube.com/watch?v=RTRTqraGyi8
Koblížci - Ty a já - http://www.youtube.com/watch?v=L1XQqmxHI0w

Festival poroste rychlostí stage za týden
“Téměř každý týden budeme odhalovat novou stage,” řekl promotér festivalu Michal Lukeš. “Doplníme tak pětici zahraničních hvězd mezi kapelami o další DJské celebrity, se kterými Open Air Festival 2011 lehce přeskočí laťku loňského ročníku,” dodává Michal.