Open Air Festival 2012

Email Tisk PDF

OAF_logo

Open Air Festival – hudba, sport a zážitky pro celou rodinu

Open Air Festival 2012 (www.openairfestival.cz) je akce, kterou si sestavili samotní fanoušci a návštěvníci. Pomocí jejich přání i připomínek se řídí pořadatelé, kteří i letos chtějí přivézt hvězdy tanenční i kytarové scény do Panenského Týnce, a to od 9. do 11. srpna 2012. Jméno prvních interpretů se chsytají odhalit 1. prosince 2011, kdy zároveň začně nejvýhodnější předprodej. Mimo hudbu a tanec se opět celá rodina pobaví sportovními aktivitami, divadly, workshopy nebo atrakcemi pro děti.

Přestože historie Open Air Festivalu se začala psát teprve v roce 2010, už na jeho premiéru dorazilo 12. - 14. 8. 2010 více než 18 tisíc hudebních fanoušků. Dalších více než 30 tisíc diváků sledovalo 16hodinový online streaming. Ti všichni si vychutnali koncerty kapel a DJů jako Faithless (UK), Kasabian (UK), Röyksopp (NOR), The Kissaway Trail (DK), LTJ Bukem & MC Conrad (UK), Moguai (DE), Kosheen DJs (UK), Arno (BE), Richard Müller (SK) a mnohých dalších na celkem pěti pódiích. V roce 2011 festival opět vyrostl a dospěl, do Panenského Týnce dorazilo více než 24 tisíc lidí, online přenos sledovalo dalších přibližně 40 tisíc diváků. Na letišti zazářili The Chemical Brothers, Leftfield, Good Charlotte, Interpol, Goose, Benji Boko a mnozí další.

 

Již od samého začátku fandí Open Air Festival ekologii. Při prvním ročníku pořadatelský team vytřídil více než 90 % odpadu, který na festivalu vznikl. Pivo a jídlo na stáncích jste dostali ve speciálních bio plastech, cestu na festival zajišťovaly autobusy na stlačený zemní plyn... Tyto a řada dalších opatření vynesly festivalu mezinárodní uznání v celosvětové soutěži A Greener Festival Award, kde se Open Air Festival zařadil mezi doporučené („Commended“) akce a dostal se tak jako první festival v ČR vůbec do společnosti prestižních akcí jako Glastonbury. Ekologický projekt však vynesl festivalu a generálnímu partneru Telefónica O2 ještě jednu cenu – a to nejvyšší ocenění v kategorii Nejlepší partnerská spolupráce v soutěži Top Filantrop 2010.

Pořadatelé hodlají vysoce nastavenou laťku překonat, a to nejen v návštěvnosti, ale i v úrovni poskytovaných služeb. Po skončení festivalu neúnavný festivalový team prozkoumal všechny diskuse a strávil desítky hodin vyhodnocováním jednotlivých součástí Open Air Festivalu tak, aby v příštím roce byli jeho návštěvníci ještě spokojenější.

Open Air Festival pořádá Abaton System, s r.o. ve spolupráci s generálním partnerem společností Telefónica a řadou dodavatelů, kteří všichni společně pracují na budování multikulturní zábavy pro celou rodinu.

Open Air Festival bydlí nedaleko od Prahy - na místě s pozitivní energií 

Festival se zabydlel na Letišti v Panenském Týnci, pouhých 50 km od Prahy. A ne náhodou si Open Air Festival „vyhlédl“ právě tohle místo. Panenský Týnec je známý díky svému nedostavěnému gotickému chrámu, v němž měření odhalila zdroj léčivé energie. V okolí je navíc řada míst k výletům, nedaleko se nachází i přírodní koupaliště. Místo leží v takzvaném srážkovém stínu. To znamená, že sluníčko je už objednáno. Jak jsme sami vyzkoušeli, cesta do Panenského Týnce z Prahy trvá podle předpisů pouhých 30 minut.

Open Air Festival infoservis

Pravidelně posíláme aktuální zajímavosti o festivalu i interpretech na maily našich přátel nejen z řad novinářů. Pokud chcete mít informace vždy pěkně za čerstva a dosud jste od nás žádné festivalové aktuality neobdrželi, ozvěte se na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a my zjistíme, kde se mail pro Vás toulal, dáme mu mapu nebo navigaci a on k Vám už dorazí!

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

Václav Pavlečka
Open Air Festival PR
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.openairfestival.cz
+420 724 244 989
Abaton System, s.r.o.
Na Košince 8, 180 00  Praha 8, Czech Republic