Leftfield vystoupí v obměněné sestavě, “Chemici” si oblíbili maskoty festivalu

Email Tisk PDF

m_3340m

Praha / Panenský
Týnec - Druhý den Open Air Festivalu je ve znamení taneční smršti. Dvojka The Chemical Brothers a Leftfield patří k základním stavebním kamenům stavebnice zvané elektronická hudba. Zatímco “Chemici” si vyžádali v šatně přítomnost festivalových maskotů, rodinu OAFáků, kapela Leftfield řešila od včerejška jiné starosti. Zdravotní stav jejich “klávesáka” Neila Barnese se po prodělané operaci nečekaně zhoršil a tento člen Leftfield je v péči lékařů. Doktoři mu cestování v tuto chvíli bohužel zatrhli, jak potvrdil manažer kapely John Arnison. Zbytek kapely, která dorazila do Panenského Týnce už včera, drží Neilovi palce, aby se jeho zdravotní stav zlepšil. Zbytek party Leftfield, tedy Adam Wren, Seb Beresford, Djum Djum, Cheshire Cat, Earl 16, Tappers a Phil Manchester se rozhodli, že vystoupí v obměněné sestavě bez Neila. Kapela prosí fanoušky o podporu a věří v brzké zlepšení Neilova zdravotního stavu. Obří LED obrazovky už včera “dekorovali” Second stage, na které se hodinu a půl dlouhá show Leftfield odehraje.

 

 

Stream Open Air Festivalu běží!

m_3221m

Více než desítka objektivů míří na obě hlavní pódia, aby spolu s kolegy v režii a zbytkem štábu přinesli to nejlepší z festivalu až k vám do obýváku. Streaming z Open Air Festivalu  přináší generální partner akce společnost Telefónica Czech Republic ve spolupráci se zpravodajským webem iDnes.cz, kde také stream naladíte. Kromě toho je možné sledovat živý přenos také na stránkách festivalu www.openairfestival.cz, a to v pátek i v sobotu od 17 hodin do půlnoci. Dnes je na programu i přenos z koncertu Leftfield. Lepší než stream už je jen samotný pobyt na festivalu, který zatím po celou sobotu těšilo i počasí. S výjimkou větru, který způsobil zpoždění programu na O2 Main stage, kdy svůj set předčasně ukončili Skyline a naopak s mírným 15minutovým zpožděním začali J.A.R. Po chvilkových peripetiích je však vše v pořádku a program bude pokračovat dle původního line-upu.

 

Sobota bude patřit rockerům a milovníkům kytarovek i streetballu

m_3332m

Americká kapelová dvojka Interpol a Good Charlotte je jistě největším lákadlem sobotního programu. Interpol jedou do České republiky vůbec poprvé a odhalí českému publiku taje post punku. Tahle newyorská parta si během své kariéry v zahraničí udělala pořádné množství velkých “zářezů” u fanoušků kytarovek. Zahrála si mimo jiné po boku U2, The Cure a mnoha dalších legend. Podařilo se jí vyprodat Wembley a její hudba je natolik charizmatická, že jistě okouzlí i české fanoušky kytar.

 

 

Naopak kapela Good Charlotte je představitelem energického pop-punku, a to rovnou jedním z nejznámějších. Kapela má za sebou mimo jiné ocenění a dovedla se od desky The Young And The Hopeless (2002) posunout o pořádný skok kupředu. Aktuální deska Cardiology je dospělejší a přece neztrácí drive a chytlavost, jak budou mít šanci posoudit i návštěvníci Open Air Festivalu. Ti, kteří dorazí výhradně na kytary, budou mít příležitost koupit jednodenní (sobotní) vstupenku za 750 korun, respektive 1500 korun za VIP lístek.