Koncert Iggy and the stooges ve Frýdku - Místku

Email Tisk PDF

A3-IGGY

Kus živoucí rockové historie a jedna z nejhlasitějších kapel na světě - to jsou Iggy and the Stooges. V červnu 2013 se vydávají na turné k novému albu Ready to Die a jedinou zastávkou ve střední Evropě bude Frýdek-Místek!

The Stooges se přes svou poměrně krátkou existenci (1967-1974) stali jednou z nejvlivnějších kapel rockové historie a jejich třetí album Raw Power z roku 1973 bývá pravidelně v žebříčcích zařazováno mezi nejlepší alba všech dob. Po jejich rozpadu zahájil frontman Iggy Pop úspěšnou sólovou kariéru, spolupracoval s Davidem Bowiem, vydal řadu alb a objevil se také v několika filmech (mj. kultovní Jarmushův snímek Kafe a cigára). Novou popularitu mu v 90. letech přinesl úspěch filmu Trainspotting, v němž hraje důležitou roli jeho hudba. V roce 2003 se původní Stooges po 30 letech opět sešli ve studiu, aby nahráli několik skladeb pro Popovo sólové album Skull Ring a krátce nato se vrátili i na pódia. Na konci dubna vydávají nové řadové album Ready to Die.

V červnu tohoto roku vyjíždějí Stooges na turné k novému albu, kdy jedinou zastávkou ve střední Evropě bude Frýdek-Místek! Jako speciální host zahrají na frýdeckomísteckém koncertě Tata Bojs, kteří dlouhodobě patří na domácí scéně mezi jednu z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších kapel.

Iggy and the Stooges zahrají v Areálu stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku v sobotu 22. června 2013. Koncert začíná ve 20.00. Vstupné je 850 Kč (II. zóna), resp. 1190 Kč (I. zóna). Vstupenky jsou v prodeji v sítích TicketArt, Ticketportal, EVENTIM a na www.kulturafm.cz.