Good Charlotte si balí kufry do Evropy, pátá zastávka bude Open Air Festival

Email Tisk PDF

Good_Charlotte_02

Praha / Panenský Týnec
- Na televizním kanálu Good Charlotte TV přibyly další pořady, které rekapitulují vyprodané turné po USA. Znamená to jediné. Kapela už se pomalu připravuje na další část své světové šňůry, konkrétně té evropské. Pátou zastávkou na starém kontineně bude Open Air Festival, kam Good Charlotte dorazí 12. srpna, tedy druhý den programu akce. Kapela jede do Česka představit svou aktuální desku Cardiology, nad kterou strávila intenzivních 18 měsíců ve studiu. “Chtěli jsme jít fakt do hloubky,” říká Joel Madden, jeden ze sourozenecké dvojky Maddenových, kolem kterých se Good Charlotte točí. Pokud chcete důkaz, že “Madden boys” to myslí s hloubkou opravdu vážně, snad stačí jediný fakt - kapela během těch 18 měsíců nejprve desku otextovala, nahrála a pak... celou smazala! A to i přesto, že na původní verzi spolupracovala s producentem Howardem Bensonem, který stojí třeba za nahrávkami My Chemical Romance nebo All-American-Rejects. Good Charlotte si totiž chtěli být výsledkem tak jistí, že jim prostě první verze nesedla. “Dokončili jsme nahrávání s Bensonem, ale pak jsme museli odletět do Austrálie kvůli nějaké televizní propagaci,” vzpomíná Benji Madden. “Po cestě zpátky jsme si sedli a zaposlouchali se do několika finálně smixovaných věcí... A prostě to nemělo tu vlnu,” dodává s tím, že celou nahrávku Good Charlotte zničili a už ji nikdy nechtěli znovu slyšet.

Takže začali pěkně od nuly, i když už měli za sebou měsíce tvrdé práce ve studiu. S těžkou hlavou tak přišli pro radu k jednomu z přátel kapely, Donovi Gilmorovi, který kapele produkoval už předchozí album. “Možná bychom měli jet do Vancouveru, jako posledně když jsme nahrávali,” navrhl tehdy Gilmore kapele. Přestože po měsících práce se musela celá parta sebrat a odstřihnout od všeho, včetně ztracené desky i rodinného života, Gilmorova rada fungovala. “My i Don jsme chtěli stvořit něco zvláštního. Chtěli jsme, abyste si nasadili sluchátka, pustili naší hudbu a zjistili, že nás vlastně dobře znáte,” upřesňuje Benji Madden. To je podle kapely také důvod, proč se poslední deska jmenuje Cardiology, je totiž “ze srdce”. Maddenovi označují desku za ódu na pop-punk, na kterém ostatně také vyrostli. Je vidět, že od minulého (v pořadí čtvrtého) alba kapela vyspěla. Cardiology posouvá Good Charlotte k vyspělejším hudebním i životním tématům. “Když jsme začali nahrávat, měl jsem jen jednoho potomka v rodině. Během nahrávání se narodil druhý a tahle deska, to je určitě třetí,” shrnuje s úsměvem Joel Madden.

 

 

Poslechněte si hitovku z poslední desky (Cardiology) - Last Night

 

Redaktoři Open TV tentokrát na kus řeči s Chinaski 

Těžko byste na české hudební scéně hledali jméno, které rezonovalo v éteru silněji než Chinaski. Kapela, která začínala s rockovými a snad i lehce punkovými kořeny se přehoupla do kytarového popu, který si získal desítky tisíc fanoušků. Vyprodané stadiony, platinové desky, to všechno mají za sebou tihle hitotvůrci v čele s Michalem Malátným. A právě téhle party jsme se zeptali, proč by fanoušci neměli minout jejich show v Panenském Týnci. Co je nového u Chinaski se dozvíte na webu www.openairfestival.cz v sekci Open TV.