Folkové chvojení – festival člověčí muziky

Email Tisk PDF
1305964696_sb_letak_420x600_

Třetí červnový víkend odstartuje ve Vysokém Chvojně nedaleko Holic, v tamním lesním divadle, další ročník folkového festivalu. Na pódiu se vystřídá řada známých i neznámých, mladých i letitých  písničkářů a folkových kapel. Folkové Chvojení se koná podruhé a nabízí posluchačům špičku českého folku - jako jsou např. Pavel Bobek, Žalman, Robert Křesťan, Spirituál kvintet, Ivo Jahelka nebo  Nezmaři.

zalman

Organizátorům se podařilo sestavit zajímavý a pestrý program a na oba dny přilákali plno známých jmen.V pátečním programu se od 17 hodin postupně představí skupiny  Modrá nota, Hluboké nedorozumění, Jen tak tak, Slávek Janoušek, Pavlína Jíšová, Pavel Bobek, Žamboši a závěr večera bude patřit kapele Žalman a spol. Sobotní program zahájí v 11 hodin skupina Doklobouku, dále se představí skupiny - Falešná karta, Bob a Bobci, Devítka, Stráníci s Jardou Matějů, Robert Křesťan s Druhou trávou, Tempo di vlak, Epy de Mye, Ivo Jahelka, Wyrton, Spiritual kvintet, Trdlo, Kantoři, Marien, a závěr festivalu bude opět patřit skupině Žalman a spol. „Chtěli jsme připravit malý, možná lehce staromilský festival. Shodli na tom, že už nás nebaví akce, kde se dnes jen tancuje pod pódiem a pije pivo. Proto jsme si řekli, že najdeme komorní prostor, kde písničky budou opravdu znít,“ říká Víťa Troníček, dramaturg festivalu.

 

 

Lepší prostředí než přírodní amfiteátr arboreta ve Vysokém Chvojně si pořadatelé pro svůj záměr nemohli vybrat, pochvalují si celebrity folkového nebe. Jaroslav Samson Lenk, frontmen skupiny Hop trop po loňském prvním ročníku řekl:  „Mě se to líbí, za prvé proto že na přípravě také pomáhají kluci z Marien, za druhé pořadatelé dobře vybrali prostředí. Ten areál je krásnej, takže já jsem se sem moc těšil.,“ Robert Křesťan z Druhé trávy přidává:. „Vůbec jsem nevěděl, co můžu čekat, ale jsem příjemně překvapenej výbornou organizací“. A moderátor pátečního večera Václav Souček ve svých glosách na  Českém Rozhlase Hradec Králové konstatoval: „Pořadatelé si připomenuli slunovrat a dopadlo to chvályhodně, odkazu legendárního Svojšického dostáli. Z hodnocení účinkujících i názorů diváků je zřejmé, že pořadatelé nasadili na  folkové festivalové scéně vysokou laťku.

 

nezmari

Královéhradecká agentura Art Favore Production která akci pořádá, se navíc snaží pomáhat tam, kde je to nejvíc potřeba. „Již při loňském prvním ročníku festivalu jsme do Dětského centra  Veská u Sezemic předali částku 15.000 Kč. Letos chceme pomoci vybudovat dětské hřiště v hostitelském Vysokém Chvojně.. Díky společnosti Kinghouse s.r.o. - generálnímu sponzorovi festivalu a ostatním partnerům a sponzorům se nám podařilo shromáždit významnou část potřebných finančních prostředků, tak pokud nás tedy nezklame počasí a dorazí dost návštěvníků, opět věnujeme část výtěžku dětem uděláme těm nejmenším radost “, říká majitel agentury a ředitel festivalu Ivan Kurtev.

 

Tak že nezapomeňte 17. – 18.6. 2011 ve Vysokém Chvojně. Více informací na www.chvojeni.cz