Degeneration NEXT session

Email Tisk PDF

Nový brněnský projekt pro nezávislé kapely z Čech i zahraničí

ZEA_poster

MAD DUCK booking ve spolupráci s Degeneration NEXT festivalem a klubem Desert uvádí novou sérii hudebních večírků s nabídkou toho nejzajímavějšího jak ze zahraniční, tak z české nezávislé scény -od indie rocku přes electro až k post rocku. 

Brněnskému publiku se postupně představí electro-rock’n’rollový projekt ZEA z Nizozemí (17.4) , divoká garage rocková smršť z Maďardka The Trousers (9.5) a na závěr  švédský alternativní post rock I used to be a sparrow & indie folk Songs for the sleepwalkers (17.6). Z české strany budou sekundovat talentované kapely, které pojí inovativní přístup jak k vlastním žánrům, tak k hudební scéně obecně… kapely  Voodooyoudo, Gerda Blank, LoveGasm či Medulla.

Všechny tři večírky se konají v klubu Desert – přímo v centru Brna, naproti budově Krajského soudu.

První večer startující v úterý 17.4. od 19:00 bude patřit projektu ZEA z Nizozemí a brněnským LoveGasm!

ZEA / electro rock’n‘roll
http://soundcloud.com/zea

ZEA_koncert


One-man breakpop kapela z Amsterdamu – s jedním muzikantem, ale úžasnými nápady. Zea je sólový projekt Arnolda de Boera, současného zpěváka The Ex, veteránů holandského noise-punku. I když je de Boer vedle kytary vybaven mikrofonem, samplery, synťáky i automatickými bicími, vytváří jednou chytlavé, jindy drásavé popsongy, které spíš než digitálně znějí analogově, rockově a punkově. Vrší na sebe krásně zkreslené kytarové barvy, temně hypnotické rytmy a hluky. Během poslední dekády byl de Boer na kontinuálním světovém turné, vystupoval na prestižních festivalech Printemps de Bourges (Fr), CMJ, SXSW (USA) a i v tak exotických zemích, jako je Etiopie či Ghana. Jeho styl přesně zapadá do estetiky už nežijícího DJe Johna Peela, který ho s oblibou hrál na BBC a natočil s ním live session.

LoveGasm / neo grunge – post punk
http://www.facebook.com/pages/LoveGasm/161151830577764
LoveGasm_koncert

Jejich tvorba se ustálila na vlně let devadesátých, ze kterých hlavně čerpají inspiraci. Stylově je můžeme zařadit do škatulky neo-grunge/post-punk, kde je základem kytarová práce a hutný zvuk rytmické sekce. Na jejich koncertech můžete nasát kousek atmosféry podobné například Joy Division. Inspiraci a hudební impulzy čerpají v kapelách jako jsou Alice In Chains, Soundgarden, Brian Jonestown Massacre nebo Tool.

17.4.2012 / 19:00 
klub DESERT / Brno / Roosveltova 11
http://www.dodesertu.com/

FB EVENT : http://www.facebook.com/events/313178242082589/

vstupné : 80 Kč +Další večírky Degeneration NEXT session :

09.05.2012 - Desert - 19:00 
EVENT : http://www.facebook.com/events/209245972517502/
The Trousers (garage r'n'r Maďarsko)
Voodooyoudo (indie rock CZ) 
Gerda Blank (r'n'r CZ)

17.06.2012 - Desert - 19:00
EVENT : http://www.facebook.com/events/425335557483091/

I Used To Be A Sparrow (post rock/folk Švédsko)
Songs For The Sleepwalkers (indie/folk Švédsko)
Medulla (electro-acustic CZ) 

DEGENERATION NEXT FESTIVAL - 28.09.2012
http://ww.degenerationnext.cz/