“Chemické divadlo“ si užilo 21 000 lidí, další fanoušci si vychutnají Interpol a Good Charlotte

Email Tisk PDF

foto_news

Praha / Panenský Týnec
- Druhý ročník Open Air Festivalu spěje k vrcholu “kytarového dne”. Už za pár okamžiků nastoupí na O2 Main stage nejzářivější hvězdy posledního dne Open Air Festivalu - Interpol a Good Charlotte. Už teď si festival dovolil menší bilancování - v jeho areálu se včera bavilo více než 21 tisíc lidí, další tisíce sledovali on-line přenos na iDnes.cz nebo Openairfestival.cz.

 

Festivalová rodina maskotů akce - “OAFáků” - je s průběhem akce spokojena, fanoušky na Facebooku však vyzývá, aby se nebáli promluvit o skvělých zážitcích i věcech, které by si přáli změnit. “Festival roste především pro vás a s vámi,” shrnul za zhruba 1000 lidí pracujících v zákulisí promotér festivalu Michal Lukeš. “Proto v průběhu akce i po jejím skončení poctivě pročteme veškeré komentáře na Facebooku, webu Open Air Festivalu i O2 Extra, abychom příští rok byli ještě blíž k vaším přáním,” dodal manažer pro sponzoring a eventy společnosti Telefónica Czech Republic, která je generálním partnerem festivalu. Open Air Festival tedy vyrostl - už teď je jasné, že druhý ročník přilákal nejméně o tři tisíce lidí více než vloni. V součtu však nejsou zahrnutí noví návštěvníci, kteří dorazili v sobotu. Závěrečná čísla a bilancování si pořadetelé nechávají na zítřek, kdy bude festival skutečně u konce.

 

Nemůžete dorazit? Nalaďte www.openairfestival.cz a sledujte streamovou nadílku

Jste už příliš daleko? Nestihli jste letos Open Air Festival? Nevadí. Nalaďte si rozsáhlý on-line přenos, který na místě zabezpečují desítky lidí za kamerami, střižnou, v režii i produkci. Dnes se můžete těšit mimo jiné i na koncert Interpol i Good Charlotte, kteří potvrdili festivalu práva na odvysílání svého koncertu. Přímý přenos z festivalu vám přináší společnost Telefónica Czech Republic a technicky ho zabezpečuje firma Livebox.

 

Streamingový štáb slaví s Interpol a Good Charlotte už druhý velký úspěch - včera totiž díky diplomatickým schopnostem dramaturgyně festivalu Mileny Palečkové získal práva na přenos kompletního vystoupení britské legendy taneční hudby kapely Leftfield. “Jsme nadšení z reakcí kapel,” raduje se manažerka festivalu Marie Marková. “Upozorňujeme ale, že práva jsou vyřízena pouze na živý přenos, takže žádné záznamy z koncertu nechystáme,” dodává. A důvodů naladit si streaming je opravdu hodně, kluci z Good Charlotte se totiž chystají na pořádný nářez. “Rádi dobýváme evropské publikum, má totiž rockovější srdce,” prohlásila kapela na tiskové konferenci festivalu s tím, že zahraje jak skladby z aktuální desky Cardiology, tak průřez dosavadní tvorbou.

 

Dění z festivalu můžete sledovat také na stránkách www.facebook.com/openairfestival, kterým prostřednictvím sociální sítě fandí již více než 10 tisíc lidí, nebo v každodenních  reportážích na stránkách www.o2extra.cz/klub.