burningBEATS GALLERY pARTy

Email Tisk PDF

bb_galleryparty_A3_duck

13. a 27. června, 11. a 25. července, 8. a 22. srpna 2012, nádvoří Místodržitelského paláce, afterparty café & bar Anděl, Peroutkova 5, Brno. www.burning.cz, www.facebook.com/burningBEATSfestival, www.facebook.com/NewFashionContest

burningBEATS

Letní festivalový seriál, pořádaný v Brně od roku 2009, zahrnuje celé spektrum kulturních a uměleckých aktivit jihomoravské metropole (hudba, tanec, móda, výtvarné umění), umožňuje prezentaci novým projektům, přiváží neznámá jména ze zahraničí a nabourává vyhlášenou letní „nudu v Brně“.

 

Jeho výjimečnost spočívá ve všeobjímající dramaturgii a promíchané programové skladbě, ale i v neustálém hledání dalších možností místa konání, což se projevuje i
v názvu. burningBEATS již proběhl na ulici (STREET pARTy), ve staré továrně (FACTORY pARTy), na neorenesanční terase (GARDEN pARTy) a letos probíhá na nádvoří barokního paláce Moravské galerie. Snaží se tím proměňovat vnímání města v očích návštěvníků a čerpat z unikátní atmosféry daných lokalit. Výjimečný je i svým dnem konání. Pořádá se ve středu, tudíž nekoliduje s termíny žádného velkého festivalu a poskytuje možnost bohatého kulturního vyžití během pracovního týdne.

 

Cílem je vytvořit otevřené a dynamické místo setkávání všech komunit a fanouškovských skupin v proměnlivém multižánrovém a mezioborovém kulturním prostředí.

 

 

burningBEATS GALLERy pARTy letos probíhá ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně jakožto součást doprovodného programu Bienále grafického designu. Celkem 6 dílů je střídavě zaměřeno na živé koncerty, DJské sety a módu. Celá série je dále doplněna tanečními vystoupeními, performancí a výstavou.


Nový prvek je soutěž československých diplomantů módního návrhářství New Fashion Contest, která již našla 3. místo (Leo Macenauer) a čeká na vítěze, o němž se rozhodne na posledním dílu série (22. srpna) mezi Mirkou Horkou a Liborem Komosným.

 

Letošní programová inovace je zařazení dvou tanečních battlů do programu. 11.7 se odehraje streetdance battle v krumpu a wacku a 25.7 bude unikátní sexy battle v tanci na tyči.

 

 

Poprvé v Česku: Zelazna Brama (PL), DJs Pvre Gold (PL), DJ Artfruit (PL), Renton and the Error Jam (SK)

 

Poprvé v Brně: Quota DJs

 

Debutové vystoupení: Soundtraps (Brno)

 

Exkluzivní vystoupení: DASH, CRYSTAL AFFAIR, LETTĚL (tanec), Poledance Battle (prod. Pole Decadance Studio) a Streetdance Battle (prod. High Edition)

 

Program:

13. června

DJ AKA, Panáčik (SK) electro, DASH (tanec), Tereza Damcová (performance)
afterparty: Hausaggregat DJs

27. června

DJ Teo, Panáčik (SK) band, Renton & the Error Jam (SK), NewFashionContest
afterparty: DJ Andrea Fiorino

11. července

DJ dMIT.RY, streetdance battle, DJ Pvre Gold (PL), Timo 4Ghettofest (výstava)
afterparty: Pvre Gold vs. dMIT.RY

25. července

Quota DJs, poledance battle, Zelazna Brama (PL), Oorphane (tanec)
afterparty: Attitudes! DJ set

8. srpna

DJ dMIT.RY, Future Sound of Petržalka (SK), DJ Artfruit (PL, Concrete Cut)
afterparty: Artfruit vs. dMIT.RY

22. srpna

The Jaykobs, Soundtraps, LETTĚL (tanec), New Fashion Contest, CRYSTAL AFFAIR (tanec)
afterparty: DJ Trick

burningBEATS GALLERY pARTy, 13.6., 27.6., 11.7., 25.7., 8.8., 22.8.2012, začátky v 18.00, vstupné 60/90kč, předprodej Duck Shop (Jánská 9), pokladna MG v Místodržitelském paláci (Moravské nám. 1a). Afterparty café&bar Anděl (Peroutkova 5) od 22.30 do 1.00 v ceně vstupenky.

 

Pořadatel: burning

Hlavní partner: Erding a.s.

Exkluzivní partner: Moravská galerie v Brně

Hlavní partner New Fashion Contest: Toni & Guy Brno

Partneři: café&bar Anděl, Duck Shop, Botovo.cz, Bekros, Neo violence, Mojmír Bureš Photography, Natalia Švecová

Mediální partneři: Rádio R, CzechOriginalFashion.cz, LuxuryMag.cz, Worn.cz, Kuultur.cz

 

Kontakt: Jan Gerych, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , +420 605 938532