100°C vydávají koncertní DVD z Open Air Festivalu

Email Tisk PDF

100C

Praha / Panenský Týnec – Jak přivést publikum až do “bodu varu” ukazuje kapela s příznačným názvem 100°C. Právě ta vydává 31. března své koncertní DVD “Live at Open Air Festival”. DVD vzniklo za podpory společnosti Telefónica O2.a fanoušci kapely ho získají, pokud si koupí aktuální časopis Reflex (14. číslo). Dobrou zprávou je, že cena časopisu zůstává stejná jako u ostatních čísel, tedy 39 korun. Pro příznivce kapely i festivalu je DVD jedinečnou příležitostí, jak si zopakovat skvělý zážitek loňského srpna. Navíc se zároveň “naladí” na letošní ročník festivalu, kde 100°C opět zahrají živě a tentokrát přidají i skladby z připravované desky.

 

Ohlédnutí 100°C za minulým desetiletím

“Koncertní DVD je vlastně rekapitulací naší tvorby v uplynulých deseti letech,” vysvětluje baskytarista a zároveň producent DVD Ondra “Mojjo” Urbanec. Fanoušci se mohou těšit na největší hity z desek Evergreen, Collage i Brant Rock. Kromě skvělé hudby však bude DVD kompilace obsahovat také pozitivní letní atmosféru. 100°C svůj koncert na Open Air Festivalu odehráli na hlavním pódiu O2 Main Stage, před zraky tísíců fanoušků.

“DVDčkem vlastně uzavíráme jednu kapitolu a startujeme novou,” dodává Ondra Urbanec s tím, že kapela letos na jaře vydá svou čtvrtou desku. 100°C jsou v tuto chvíli ve studiu, kde materiál na nové album chystají. Jak přesně bude album znít zatím kapela prozradit nechce. Z minulosti ale víme, že původně mariánskolázeňští hudebníci jsou opravdu univerzální. Nedělá jim problém vyšvihnout obstojnou reggae pecku, stejně jako drum and bassem a funkem nasálkou “nakopávačku” i indie rockově znějící skladbu. Kapela se však svou aktuální deskou “Brant Rock” jasněji vymezila a definovala sama sebe jako kytarovku se zajímavými přesahy. Někdejší funk a vlivy reggae a dalších žánrů jsou tak už v hudbě slyšet jen jako přesahy a představují pomyslné koření tvorby 100°C.

Nejen tancem baví se člověk aneb zumba, aerobic i mobilní posilovna

Open Air Festival nabídne i v letošním roce pestrý doprovodný program. Divadla, aktivity pro rodiny s dětmi, ale i sport, to jsou tři pilíře “nehudební” části festivalu. A právě v rámci sportovních aktivit se rýsují první detaily chystaného programu. Společnost Holmes Place Czech Republic se stala partnerem festivalu. Bude se podílet i na programu pro návštěvníky, pro které připraví v rámci hlavní stage například lekce zumby a tanečního aerobiku. V areálu festivalu nabídne Holmes Place návštěvníkům i svou mobilní posilovnu, kde si budou moci pod dohledem trenérů vyzkoušet nové trendy v tréninku.